Jsem tu prvně !?

Dobrý den, děkujeme Vám za Váš zájem o tyto stránky a tuto problematiku.

Zde tedy pár rad a vysvětlení k používání tohoto modulu ŠKOLNÍ JÍDELNA :

 

JÍDELNÍČEK 

Jako návštěvník máte možnost si prohlížet jídelníčky naší kuchyně a to jak dopředu na cca 4 týdny, tak i zpětně. Registrovaným může být aktuální jídelníček automaticky zasílán na jejich e-mailovou adresu.

 

HLASOVÁNÍ

Aktuálně uvařené jídlo můžete oznámkovat jako ve škole od 1 do 5 ( klikněte na něj v jídelníčku ) a případně při známkování přidat i nějaký ten komentář. Možnost hlasování ke každému z jídel je od 12.00 hodin dne, kdy se vaří + další 4 dny od jeho uvaření ( např. pro pondělní jídlo lze naposledy hlasovat ( známkovat ) v pátekk ). Jako neregistrovaný musíte při hlasování zadat svůj e-mail, který ve veřejné části není pro druhé uživatele viditelný ( jste označen jako "neregistrovaný" ). Tento e-mail může být skutečný, ovšem může být i smyšlený, záleží na Vás. Každopádně musí být e-mail v předpokládaném standartním formátu tj. např. "text1@text2.cz".

Pod jedním e-mailem můžete hlasovat u každého z aktuálních jídel jen jednou!

HLASOVÁNÍ JE V SOUČASNÉ DOBĚ JIŽ OPRAVENO A JE PLNĚ FUNKČNÍ.

 


ANKETY

Rádi se seznámíme s Vašim názorem na naše anketní otázky a bude zde možno přes ankety např. i ovlivnit podobu jídelníčku a to ať již na úrovni přílohy k hlavnímu jídlu ( brambory nebo těstoviny ? ), výběru samotného jídla z více variant či budeme chtít poradit s výběrem zcela nově nabízeného jídla.

Při hlasování v anketě není třeba ani registrace, ani vkládat e-mail. Opakované hlasování je "pohlídáno" jiným způsobem.

 

DATABÁZE JÍDEL 

V rámci jídelníčku je také možnost podívat se na databázi ( výčet ) všech vařených jídel ( postupně budeme doplňovat jak se budou vařit a to včetně fotografiií ) tříděných dle abecedy nebo také dle průměrné známky. Po kliku na dané jídlo, po výběru požadované kategorie ( polévka, hlavní jídlo, dezert, nápoje ) se Vám zobrazí karta jídla, kde mimo fotografie uvidíte i další informace, jako je jeho aktuální průměrná dosažená známka, přiřazený piktogram. Po kliknutí na hlasovat ( pokud je jídlo aktuálně zařazeno v jídelníčku ) lze hlasovat, jinak se zobrazí pouze historie hlasování + připomínek. Do budoucna bude možno u karty jídla najít i další informace.

 

FOTOGRAFIE JÍDEL

Postupně, tak jak se nám bude dařit fotografovat již uvařená jídla, budeme u každého z jídel zveřejňovat i jeho vizuální podobu. Do doby pořízení tohoto snímku budou u daného jídla nasazeny tzv. ilustrativní obrázky pro danou kategorii. Po kliku na fotografii myší dojde k jejímu zvětšení tak, aby vizuální vjem z daného jídla mohl být opravdovější.

  

REGISTRACE

V sekci registrace se můžete zaregistrovat ( tj. zadat přihlašovací jméno ( tzv. nick ), e-mail a heslo ). Po přihlášení poté můžete hlasovat již pod svým nikem ( je viditelný pro ostatní uživatele ) a nemusíte zadávat svůj e-mail.

Při registraci máte také možnost přihlásit se k odběru jídelníčku na aktuální týden, kdy následně vždy v pondělí obdržíte na svůj e-mail zprávu s aktuálním jídelníčkem.

I registrovaný může pod svým nickem hlasovat u každého z aktuálních jídel pouze jednou !

Do budoucna chceme pro registrované umožnit více funkcí jako je např. přednostní možnot volby při výběru ze dvou jídel, možnost odhlášení či přihlášení na oběd, možnost tvorby svého zkušebního jídelníčku, losování o ceny apod. .

 

DISKUZE

Tento modul školní jídelny zatím bohužel neumožňuje přímou diskuzi ( mimo u známkování jídel ). Proto nabízíme v sekci diskuze odskok na diskuzní fórum na obecních stránkách. Využijte prosím tuto možnost, pokud nám chcete něco sdělit ať již k provozu, skladbě jídelníčku a podobně.

Např. nám můžete poslat i recept na nějaké to dobré nové jídlo. Jen prosím nezapomínejte, že se přece jenom jedná o školní kuchyň a je třeba dodržet výživové, finanční  a dietologické normy apod.. Předem Vám za Vaše podněty děkujeme a samozřejmně očekáváme případně i ty kritické.  Zde bych pouze poprosil, aby nebyly kritické připomínky nahrazovány těmi neslušnými.

Samozřejmě, že pro sdělení svého názoru můžete použít i e-mail např. naší školní jídelny, který najdete v sekci kontakty.

 

PIKTOGRAMY

Zatím jsme v rámci zkušebního provozu nasadili "pracovní" piktogrami. Ve spolupráci ze ZŠ nám žáci v rámci vyučovacích hodin a kroužku výpočetní techniky snad vyrobí nové. Více informací k zadání u pana uč. Masaříka, případně je zde doplníme později. 

 

ZÁVĚR

Doufám, že se nám společně, pomocí i tohoto modulu, podaří alespoň něco v naší školní kuchyni vylepšit tak, aby našim strávníkům ještě více chutnalo a také, aby ten kastrůlek na vyhození nedojezeného jídla pro prasátka postupně mohl být menší a menší ...

 

VŠEM PŘEJEME DOBROU CHUŤ !